OD 11.02.2011 FORUM PEŁNI WYŁĄCZNIE ROLĘ ARCHIWALNĄ. NIE JEST MOŻLIWA REJESTRACJA ANI DODAWANIE WYPOWIEDZI.
kognitywistyka.net: forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 
OD 11.02.2011 FORUM PEŁNI WYŁĄCZNIE ROLĘ ARCHIWALNĄ. NIE JEST MOŻLIWA REJESTRACJA ANI DODAWANIE WYPOWIEDZI.

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY! Komunikacja międzygatunkowa z elementami Kognitywist
Autor Wiadomość
Katarzyna Kozłowska

Wysłany: 2010-02-27, 19:03   POMOCY! Komunikacja międzygatunkowa z elementami Kognitywist

Witam! Cieszę się że trafiłam na to forum i mam ogromną nadzieję że są tu ludzie o dobrym sercu którzy przejawią trochę dobrych chęci i życzliwości człowiekowi w potrzebie.
Napisałam pracę magisterską "Komunikacja międzygatunkowa z elementami Kognitywistki"
Pisałam bez prowadzenia promotora, kierowałam się własnymi założeniami i swoją wizją ujęcia owego tematu.
Niestety jest trochę poprawek do naniesienia a ja już nie mam dostępu do biblioteki :( a swoją miejską już przeryłam konkretnie...
Jeśli ktoś z forumowiczów byłby gotów mi pomóc to będę wdzięczna z całego serca.

Mam pewne zagadnienia do rozwinięcia :

1.Komunikacja międzygatunkowa(próba analizy kognitywnej) w tym - ogólna teoria komunikacji - badania nad komunikacją międzygatunkową, elementy kognitywistyki.

2.Podstawy komunikacji międzygatunkowej, główne elementy, cechy wspólne, bariery komunikacyjne.
- Komunikacja interkulturowa (bariery) tutaj promo wspomniał coś o Griffinie.

3.Komunikacja wewnątrzgatunkowa zwierząt, dobór naturalny, analiza zachowań zwierząt, element świadomościowy, refleksyjność, przywództwo, prymat w stadzie, czy na innym poziomie istnieje komunikacja.

4.Kognitywna teoria komunikacji (biochemia mózgu)
- analiza teorii, istota komunikacji
- z myśli człowieka na myśl zwierząt

5.Przykłady komunikacji międzygatunkowej (różne gatunki - na jakim poziomie zachodzi komunikacja?) ...tutaj przykłady juz oczywiście mam zawarte w treści pracy więc zależy mi na naprowadzeniu właśnie jak umiejętnie opisać na jakim poziomie zachodzi ta komunikacja.

Niestety zdaję sobie sprawę iż Kognitywistyka jest wciąż młodą dziedziną nauki, i w PL większość materiałów jest po angielsku, nie mniej jednak jestem pełna nadziei iż pomożecie mi ogarnąć tych kilka zagadnień. W razie co mogę podać szczegółowo tematy poszczególnych rozdziałów mojej pracy w wiadomości prv.
Będę wdzięczna za każdą pomoc
Kath.
Ostatnio zmieniony przez Slawomir Wacewicz 2010-02-27, 22:06, w całości zmieniany 1 raz  

Slawomir Wacewicz
Administrator

Wysłany: 2010-02-27, 22:19   

Przede wszystkim Regulamin naszego Forum jest nieugięty w kwestii nazwy użytkownika - musi to być imię i nazwisko (i najlepiej alfabetem, nie kodem szesnastkowym).

Po drugie, musiałabyś sprecyzować, w jaki sposób użytkownicy mogliby pomóc. Przedyskutować pewne treści, zasugerować literaturę - OK. Ale generalnie szukanie i docieranie do źródeł oraz samo pisanie pracy jest obowiązkiem piszącego...

Odpowiedz do tematu