OD 11.02.2011 FORUM PEŁNI WYŁĄCZNIE ROLĘ ARCHIWALNĄ. NIE JEST MOŻLIWA REJESTRACJA ANI DODAWANIE WYPOWIEDZI.
kognitywistyka.net: forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 
OD 11.02.2011 FORUM PEŁNI WYŁĄCZNIE ROLĘ ARCHIWALNĄ. NIE JEST MOŻLIWA REJESTRACJA ANI DODAWANIE WYPOWIEDZI.

Poprzedni temat «» Następny temat
kognitywistyka na UJ od 2010?
Autor Wiadomość
Jacek Mańko

Wysłany: 2009-06-20, 00:48   kognitywistyka na UJ od 2010?

W załączniku nr 1 do Uchwały nr 32/V/2009 Senatu UJ z 27 maja 2009 roku wśród dostępnych kierunków znajduje się kognitywistyka, stacjonarne lic.

http://www.rekrutacja.uj....a_2010-2011.pdf

czy ktoś wie coś więcej na ten temat?

Barbara Grobler

Wysłany: 2010-01-10, 01:14   

Powstaje na Wydziale Filozoficznym i wiadomo mniej więcej tyle, ile napisano tutaj: http://www.iphils.uj.edu....?l=pl&p=3&r=130

Niestety nie ma informacji dot. programu (wiadomo jedynie, że: "W skład programu trzyletnich, licencjackich studiów z kognitywistyki wchodzi: 510 godzin zajęć z przedmiotów kierunkowych, 425 godzin zajęć z filozofii, 210 godzin zajęć z przedmiotów podstawowych, 210 z psychologii, 105 z logiki, 105 z informatyki, 105 z językoznawstwa, 105 zajęcia obieralne, 90 z psychofizjologii, 75 z socjologii, 30 z pedagogiki, 180 - przedmioty dodatkowe (WF, j. angielski). Łącznie na trzech latach studiów: 2150 godzin, 187 punktów ECTS.")

edit:
Rozmawiałam z profesorem Bremerem i zostałam zapewniona, że program pojawi się na stronie "na dniach".
Ostatnio zmieniony przez Barbara Grobler 2010-01-13, 14:40, w całości zmieniany 1 raz  

Barbara Grobler

Wysłany: 2010-02-18, 02:04   

http://www.kognitywistyka...du.pl/index.php

Filip Gęsiarz

Wysłany: 2010-03-20, 14:56   

Ja osobiście jestem rozczarowany w owym programie tak dużą ilością przedmiotów filozoficznych (w tym 4 z zakresu historii filozofii sic!) a tak małą ilością przedmiotów z zakresu neuro.
Również nie rozumiem tak dużej ilości przedmiotów z zakresu antropologii, a także niepotrzebne wydają mi się niektóre przedmioty z zakresu psychologii (psychologia rozwojowa).

Michał Fiedorczuk

Wysłany: 2010-04-12, 14:57   

Gdybym ja miał studiować na kognitywistykę, (może to jeszcze zrobię) to bardzo bym chciał mieć dużo filozofii, więc mi polskie podejście odpowiada.

Maciej Kruk

Wysłany: 2010-10-17, 16:03   

Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum. Już od dłuższego czasu zastanawiałem się nad rozpoczęciem drugiego kierunku (jestem na IV roku Informatyki), ale studia i praca nie pozwalały mi na to. Dotychczas myślałem głównie o Psychologi społecznej i/lub Socjologii, ale:
a) Psychologia społeczna nie występuje w Krakowie w postaci oddzielnego kierunku (jedynie pojedynczy przedmiot na zbyt ogólnej dla mnie Psychologii)
b) Wymagania odnośnie przedmiotów maturalnych nie pokrywają się z tym co zdawałem (matematyka i informatyka)
Już kiedyś słyszałem o studiach kognitywistycznych (bodajże w Poznaniu), wydały mi się interesujące, ale zdecydowany już byłem na informatykę. Otwarcie nowego kierunku na UJ otwiera przede mną nową możliwość - rozpoczęcie nauki na pierwszym roku równolegle z ostatnim rokiem Informatyki. Jeśli mi się nie spodoba, bez żalu przestanę uczęszczać na zajęcia, w przeciwnym przypadku postudiuję dwa lata dłużej i wyspecjalizuję się w nowej interesującej dziedzinie.

Moje zainteresowania obejmują głównie informatyczne i psychologiczne aspekty kognitywistyki (nie mam też nic przeciwko filozofii). Obawiam się pochodnych biologii i chemii, jednak w programie studiów na razie tych przedmiotów nie eksponują.

Do czego zmierzam:
1) Czy ktoś z was/waszych znajomych studiuje/wykłada kognitywistykę na UJ i byłby skłonny podzielić się ze mną wrażeniami? (czyt. najzwyczajniej w świecie pogadać)
2) Czy posiadacie jakiekolwiek informacje na temat miejsca odbywania się zajęć na tym kierunku?
3) Czy orientujecie się jak duży nacisk kładzie się na UJ na neurobiologię a jak duży na informatykę?

Odpowiedz do tematu