OD 11.02.2011 FORUM PEŁNI WYŁĄCZNIE ROLĘ ARCHIWALNĄ. NIE JEST MOŻLIWA REJESTRACJA ANI DODAWANIE WYPOWIEDZI.
kognitywistyka.net: forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 
OD 11.02.2011 FORUM PEŁNI WYŁĄCZNIE ROLĘ ARCHIWALNĄ. NIE JEST MOŻLIWA REJESTRACJA ANI DODAWANIE WYPOWIEDZI.

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego strona nie działa!
Autor Wiadomość
Patryk Jamróz

Wysłany: 2007-05-20, 09:51   Dlaczego strona nie działa!

EDIT: Przepraszam, temat nieważny, ponieważ strona nagle zadziałała!

Witam!

Chciałem dziś wejść na stronę i wyświetla mi się taki komunikat:

Pozdr.
Patryk J.
Ostatnio zmieniony przez Patryk Jamróz 2007-05-20, 09:53, w całości zmieniany 1 raz  

Marek Kasperski

Wysłany: 2007-05-20, 12:33   

Ok. Ale i tak ciekawe, bo np. mashup kognitywistyczny , ktory tworze rowniez nie dziala pod MSIE, a pod innymi przegladarkami wszystko jest ok.

Patryk Jamróz

Wysłany: 2007-05-20, 12:37   

może kod w stronie generuje ten błąd?

Jan Wójcik

Wysłany: 2007-05-30, 23:12   

Internet Explorer zwietrzył, że coś o sztucznej inteligencji i poczuł się zazdrosny ;-)

Marek_Pietraszczyk

Wysłany: 2007-06-14, 21:02   "Ergonomia z perspektywy umysłu"

Marek Kasperski
Cytat:
... prowadziłem zajęcia z pogranicza psychologii kognitywnej i neuropsychologii dla studentów wzornictwa[...]Teraz postanowiłem opublikować materiały z tychże wykładów jako prezentacje flash.

- u mnie nie idzie ich wyświetlić.

Marek Kasperski

Wysłany: 2007-06-15, 17:03   

Wyslij mi prosze zrut co widzisz, albo informacje nt. bledu, jesli takowe sie wyswietlaja. Inaczej trudno mi powiedziec w czym jest problem.

Marek_Pietraszczyk

Wysłany: 2007-06-15, 18:49   

Właśnie chodzi o to, że nic nie widzę: klikam na link, pokazuje się czarne okienko w kształcie prostokąta, coś się przesyła (jest sygnał przesyłu, który trwa kilka sekund) i koniec. Zero komunikatu.

Marek Kasperski

Wysłany: 2007-06-15, 19:32   

Hm... Sprobuj sciagnac plugin Flash ze strony Adobe i zainstalowac u siebie. Po instalacji znowu otworz strone w przegladarce i sprawdz czy cos sie zmienilo.

Marek_Pietraszczyk

Wysłany: 2007-06-19, 18:52   

- nadal nie umiem tego uruchomić, zdaje się że nie mam w ogóle flash`a w komputerze, o czym nie wiedziałem J))Slajdy chciałem zobaczyć, bo poprzednie bardzo mi się podobały, kiedy robię jakąś prezentację zawszę wzoruję się na slajdach Marka Kasperskiego, ze względu na ich przejrzystość...

Cognitive Science Mashup – co ile to się aktualizuje ?
Dział linki robi wrażenie

Pozdrawiam.

Marek Kasperski

Wysłany: 2007-06-19, 20:16   

Dzieki Marek za kilka cieplych slow :) )

Ciesze sie, ze dzial linkow sie podoba. Mam andzieje, ze bedize sluzyl chociaz przez jakis czas.

Tymczasem jednak chcialbym sie troche rozpisac nt. CogNews.net, ktory juz zaczyna swieci pierwsze triumfy.

Fakt zaistnienia mashapu odnotowalo juz kilka serwisow i blogow - wiekszosc z nich to serwisy anglojezyczne. I tu moge sie pochwalic - pierwszego dnia po notce tutaj na Forum oraz po niusie opublikowanym na blogu MindHacks.com mashup CogNews.net odwiedzilo blisko 1000 osob! Jak na pierwszy dzien to calkiem niezle...

Prawie wszyscy uzytkownicy pochadza z USA (tylko 12 wejsc bylo z Polski, w sumie nie wiele mniej dla przykladu z mateczki Rosji). Ale po co ja o tym... Poniewaz po tej akcji z mashapem okazuje sie, ze mamy co zaoferowac na scenie miedzynarodowej w ramach Cognitive Science. Pomysl samo-aktualizujacej sie bazy niusow z (obecnie) kilkudziesieciu stron zagranicznych ma sens (tu tez odpowiedz na Twoje pytanie: niusy w mashapie aktualizuja sie caly czas - w zasadzie sa sciagane na biezaco z serwisow zrodlowych; jesli w tym czasie ktorys z nich zostal zaktualizowany, zobaczysz nowe niusy).

Dzisiaj mialem okazje rozmawiac z Maria. W ramach rozmowy wyszlo, ze przy okazji Mashupu jest mozliwosc rozwiniecia Forum in English - jesli CogNews.net ma tyle uzytkownikow, ktorzy sa rodzimymi Amerykanami i to z branzy, to warto ich przyciagnac na Forum. Proces ten zapewne jeszcze chwile potrwa, ale wydaje sie byc logiczna konsekwencja moich dzialan (tu sprzydaloby sie Wasze wsparcie, jako osob, ktore wygeneruja odpowiednia ilosc tematow do rozmow, a zycie tego Forum pokazuje, ze swietnie sobie z tym radzicie!).

Druga sprawa, ze zachecam do rozwijania mashapu - jesli znalezliscie jakies ciekawe strony branzowe, a strony te prowadza u siebie kanaly RSS z informacjami o nowosciach, napiszcie do mnie. Jesli propozycja bedzie faktycznie nadawala sie do publikacji, to podepne kanal pod mashup i z proponowanej strony beda rowniez wyswietlane niusy.

PS: na prawde nie mamy sie czego wstydzic. Widac, ze mozemy pokazac na zachodzie, ze umiemy robic serwisy w nowoczesnym stylu i przyciagnac do siebie kognitywistow z innych krajow, dzieki czemu nasza rozmowa tutaj na forum stanie sie o wiele bogatsza.

Marek Kasperski

Wysłany: 2007-06-19, 20:19   

Marek_Pietraszczyk napisał/a:
- nadal nie umiem tego uruchomić, zdaje się że nie mam w ogóle flash`a w komputerze, o czym nie wiedziałem J

Sciagnij ze strony Adobe (link post wyzej, niz Twoj) i zainstaluj. Pewnie zarzada rebut przegladarki internetowej, i wtedy sprobuj wejsc na prezentacje. Jak sie nie uda - pisz. Poglowkujemy.

Slawomir Wacewicz
Administrator

Wysłany: 2007-06-20, 00:45   

Co do użytkowników zagranicznych ja jestem całym sercem za, ale to wymaga podjęcia radykalnej decyzji:

ZMIANY DOMYŚLNEGO JĘZYKA FORUM NA ANGIELSKI.

obecnie językiem domyslnym jest polski, a gości zagranicznych musze rejestrować ręcznie, właczając im English jako język w profilu. Wtedy mogą się tylko zalogować i mają interfejs angielski.

BYłbym nawet gotów na zmianę języka domyślnego, ale tylko jeśli zainteresowanie z zewnątrz byłoby naprawdę duże. Ba, wtedy zrobiłbym to z entuzjazmem :)

Pozdrawiam

Marek Kasperski

Wysłany: 2007-06-20, 08:04   

Slawomir Wacewicz napisał/a:
Co do użytkowników zagranicznych ja jestem całym sercem za, ale to wymaga podjęcia radykalnej decyzji:

Ale po co? Takie rzeczy powinna rozwiazywac technologia, a nie administrator :) Wystarczy, ze znajdzie sie czlowieka, ktory napisze odpowiedni skrypt, ktory na podstawie IP bedzie wlaczal odpowiednio (domyslny) polski albo anglojezyczny interfejs i po sprawie.

Takie zmiany nie powinny dotykac polskojezycznych uzytkownikow.

Maria Borkowska

Wysłany: 2007-06-27, 19:38   

Slawomir Wacewicz napisał/a:

słuchaj, a nie dałoby się zrobić tak jak jest na stronach uniwerków, że wchodzisz i wybierasz sobie wersję językową np polską albo angielską?

Odpowiedz do tematu