OD 11.02.2011 FORUM PEŁNI WYŁĄCZNIE ROLĘ ARCHIWALNĄ. NIE JEST MOŻLIWA REJESTRACJA ANI DODAWANIE WYPOWIEDZI.
kognitywistyka.net: forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 
OD 11.02.2011 FORUM PEŁNI WYŁĄCZNIE ROLĘ ARCHIWALNĄ. NIE JEST MOŻLIWA REJESTRACJA ANI DODAWANIE WYPOWIEDZI.

Poprzedni temat «» Następny temat
Warsztaty z neuroobrazowania - SWPS
Autor Wiadomość
Błażej Bączkowski

Wysłany: 2008-08-10, 10:20   Warsztaty z neuroobrazowania - SWPS

Witam

Zainteresowały mnie warsztaty organizowane przez SWPS. Przeglądałem plan tych 2 dni, z ktorych sklada sie ten warsztat, ale to dla mnie za mało informacji.

kase trzeba wylozyc, wiec moze ktos z tego forum byl na takich warsztatach albo cos o nich słyszał i mogłby sie podzielic, zeby miec lepszy obraz tego przedsiewzięcia??

szukałem jakiś opinii na necie ale jakos nic z tego nie wyszlo.

Maria Borkowska

Wysłany: 2008-08-10, 17:13   

To czy warsztaty będą Ci odpowiadać, zależy od tego czego od nich oczekujesz. Ja oczekiwałam wprowadzenia w praktyczne techniki opracowywania danych z neuroobrazowania metodami MRI i fMRI i mogę powiedzieć, że warsztaty spełniły moje oczekiwania pod tym względem. Na zajęciach jest bardzo dużo ćwiczeń praktycznych, poza tym po kursie będziesz dużo lepiej orientował się w metodologii badań nad mózgiem, co jest przydatne w ocenie badań, jakich wyniki docierają do nas z różnych źródeł.
Jeśli chodzi o mnie, to jestem na "tak"
Teraz oddaję głos innym :)

Błażej Bączkowski

Wysłany: 2008-08-10, 22:07   

ok,
a czy po zakończeniu warsztatów otrzymuje sie jakies potwierdzenie uczestnictwa??

Maria Borkowska

Wysłany: 2008-08-10, 22:59   

Tak dostajesz stosowny papier, na którym stoi, że byłeś uczestnikiem warsztatów i chyba nawet jest napisane co obejmował program.

Mikolaj Pawlak

Wysłany: 2008-08-19, 07:08   

Maria Borkowska napisał/a:
To czy warsztaty będą Ci odpowiadać, zależy od tego czego od nich oczekujesz. Ja oczekiwałam wprowadzenia w praktyczne techniki opracowywania danych z neuroobrazowania metodami MRI i fMRI i mogę powiedzieć, że warsztaty spełniły moje oczekiwania pod tym względem. Na zajęciach jest bardzo dużo ćwiczeń praktycznych, poza tym po kursie będziesz dużo lepiej orientował się w metodologii badań nad mózgiem, co jest przydatne w ocenie badań, jakich wyniki docierają do nas z różnych źródeł.
Jeśli chodzi o mnie, to jestem na "tak"
Teraz oddaję głos innym :)

Mozesz napisac cos wiecej? np. obslugi jakiego oprogramowania sie nauczylas? Jak dlugo trwa kurs i jaka jest proporcja godzinowa miedzy praca z danymi i wprowadzeniem teoretycznym?

Mikolaj Pawlak

Maria Borkowska

Wysłany: 2008-08-21, 18:27   

Mikolaj Pawlak napisał/a:

Mozesz napisac cos wiecej? np. obslugi jakiego oprogramowania sie nauczylas? Jak dlugo trwa kurs i jaka jest proporcja godzinowa miedzy praca z danymi i wprowadzeniem teoretycznym?

Poczułam się jak na egzaminie :)

Uczyliśmy się programów MatLab, SPM, MriCro.
Kurs trwał około 10 godzin rozłożonych na dwa dni.
Proporcja pomiędzy wprowadzeniem teoretycznym a ćwiczeniami praktycznymi = 2 godziny teorii na 8 praktyki.

Artur Marchewka

Wysłany: 2008-12-04, 19:06   

Witam serdecznie,
W miniony weekend odbyły się po raz pierwszy Warsztaty neuroobrazowanie cz. 2. W czasie kursu uczestnicy samodzielnie stworzyli cztery schematy eksperymentalne (Arytmetyka, Liczby, Palce, Twarze) następnie przeprowadzili sześć badań funkcjonalnych na terenie szpitala Bródnowskiego.
Zdjęcia do obejrzenia pod adresem poniżej :
http://picasaweb.google.pl/neuroobrazowanie.pl
Programy zostały napisane w Presentation w Pobieralnia znajdziecie dane pochodzące z poszczególnych eksperymentów oraz opis schematów wraz z kodem Presentation.
http://www.neuroobrazowanie.pl/pobieralnia
Zachęcamy do samodzielnych analiz i przesyłania wyników. W miarę możliwości czasowych uczestnicy ostatniej edycji warsztatów będą zamieszczać na neuroobrazowanie.pl postery z szerszym opisem badań.
Kolejna edycja warsztatów cz.1 oraz cz.2 planowana jest na kwiecień 2009 roku, osoby zainteresowane proszę o kontakt a.marchewka@nencki.gov.pl
Uczestników kursu zapraszamy do wypowiedzi i dyskusji warsztatów na forum kognitywistyka.net
http://www.kognitywistyka...topic.php?t=248
pozdrawiam, am
Centre Hospitalier Universitaire Vaudois (CHUV)
Rue du Bugnon 46, 1011 Lausanne, Switzerland
http://www.unil.ch/lren/page77659.html

Odpowiedz do tematu