OD 11.02.2011 FORUM PEŁNI WYŁĄCZNIE ROLĘ ARCHIWALNĄ. NIE JEST MOŻLIWA REJESTRACJA ANI DODAWANIE WYPOWIEDZI.
kognitywistyka.net: forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 
OD 11.02.2011 FORUM PEŁNI WYŁĄCZNIE ROLĘ ARCHIWALNĄ. NIE JEST MOŻLIWA REJESTRACJA ANI DODAWANIE WYPOWIEDZI.

Poprzedni temat «» Następny temat
dlaczego ludzie boją sie odzywac na forum?
Autor Wiadomość
janusz kamiński

Wysłany: 2008-01-04, 05:56   

Mam problem

Od paru miesięcy przeszedłem na firefoxa.
Jestem na forum i otwieram linka. No i wchodzę, np. bbc news.
Chcę wrócić od uśmiechniętych szympansów ponownie na forum.
Lewa strzałka nie działa. Kliknięcie na krzyżyk powoduje ostrzeżenie,
że dwie otwarte strony zostaną zamknięte. No i je zamykam, wracając na pulpit zły.

Może coś bym znalazł, ale jakoś ogarnęło mnie lenistwo a wokół tylu mądrych ludzi.

Pomóżcie.

Paweł Piątkowski

Wysłany: 2008-01-04, 09:36   

Ale który Ty krzyżyk Januszu naciskasz? Ten główny w okienku Firefoksa czy taki malutki czerwony na zakładce z tytułem strony?

janusz kamiński

Wysłany: 2008-01-04, 09:46   

Dzięki Paweł,
był za bardzo na wprost abym go zauważył ;)

Paweł Piątkowski

Wysłany: 2008-01-04, 11:17   

Drobiazg :)
Ciekawy materiał badawczy dla Marka z dziedziny użyteczności interfejsów..

janusz kamiński

Wysłany: 2008-01-06, 06:29   

No nie tylko,
ten microsoft po prostu przyzwyczaił nas do zbyt wielu - w tym lokalizacji pewnych symboli ;)

Paweł Chyc

Wysłany: 2008-08-12, 16:31   o zaangażowaniu

Witam ponownie po długiej nieobecności na forum.

Już wcześniej kiedy wchodziłem na forum kognitywistyka.net towarzyszyły mi zawsze dwa rodzaje odczuć. Teraz po długiej przerwie te odczucia są spotęgowane.

Pierwsze to poczucie, że można stworzyć w Internecie coś konkretnego. Oczywiście jedna osoba nie jest w stanie tego stworzyć ale więcej ludzi z inicjatywą jak najbardziej. Forum to jest tego najlepszym przykładem.

Drugie odczucie to smutek, że w mojej specjalizacji jaką jest (najbardziej chyba niszowy kierunek w Polsce...antropologia kulturowa) za chiny nie spotka człowiek takiego zaangażowania...zupełnie tego nie rozumiem.

Wydawało by się, że humaniści z krwi i kości (jakimi powinni być studenci i wykładowcy antropologii kulturowej) powinni wręcz ginąc w natłoku dyskusji.
Przecież wymiana myśli to główny filar humanistyki...a tu klapa, internetowe fora etnologiczne praktycznie nie istnieją w sensie wymiany myśli...

Chciałem powiedzieć, że w obliczu braku zaangażowania jakiego doświadczam na własnym podwórku bardzo doceniam istnieje tej wymiany myśli jaką jest forum kognitywistyka.net
Dla tych co tracą zapał lub zastanawiają się nad sensem aktywności ...przesyłam zwrot -działajcie tu dalej! Nawet jeśli nie wypowiadam się aktywnie w wątkach (bo nie mam wiedzy specjalistycznej) to zwyczajnie uczę sie tutaj jak wielu pozostałych laików.
Cóż tak to już jest ze najczęściej docenia człowiek to czego mu brakuje...

humaniści coraz więcej kojarzą mi się z leniami...inaczej nie potrafię sobie tego wyjaśnić.
:-/

Pozdr.
Paweł

p.s. nie wiedziałem gdzie umieścić tego posta wiec wylądował tutaj, w końcu obok uwag technicznych może się znaleźć tez miejsce na pochwałę zaangażowania :-)

Slawomir Wacewicz
Administrator

Wysłany: 2008-08-17, 00:09   

Dziękujemy za laurkę - laurkę dla wszystkich Forumowiczów :) .

Ostatnio jest tu nieco spokojniej, ale to wynik głównie tego, że forum żyje w znacznej mierze trybem roku akademickiego - forum w pewnym sensie jest na wakacjach :) .

Jeśli chodzi o dyscypliny humanistyczne, to trzeba zauważyć, że kognitywistyka także ma swoje wątki humanistyczne. Przy czym moim zdaniem trend jest taki, że wszelka aktywność akademicka zmierza w stronę science, z typową dla niej ścisłością i formalizmem. Antropologię kulturową pewnie też to czeka...

I wreszcie: do wypowiadania się na forum nie jest potrzebna wiedza specjalistyczna :) .
Zwykle jest tak, że na każdy wybrany temat wiedzę taką ma jedna, czy dwie osoby. Ale reszta też wnosi do dyskusji coś nowego: nową informację, nowy punkt widzenia, czy nowe pytanie, dzięki czemu wymiana zdań jest konstruktywna i wszyscy na niej korzystają. W końcu takie łączenie perspektyw i dyskusja między dyscyplinami jest właśnie sednem kognitywistyki.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Slawomir Wacewicz 2008-08-17, 00:18, w całości zmieniany 2 razy  

Paweł Chyc

Wysłany: 2008-08-23, 00:43   

Niech będzie, że laurka, generalnie uważam iż zaangażowanie należy pochwalać (nawet jeżeli zaangażowany nic sobie z pochwały nie robi) lenistwo natomiast ganić, jako że łatwiej człowiekowi zawsze jakoś do tego lenistwa...ale do rzeczy:

Otóż jest zgoła odwrotnie mianowicie antropologia miała już swój etap scientyzowania się aż wreszcie zauważyła że rzeczywistość społeczna jest hmm (pozwolę sobie prowokacyjnie na określenie) bardziej skomplikowana niż rzeczywistość materialna i wymaga odmiennej metodologii.

Tutaj pojawia się przywoływany na forum (w różnej formie) problem statusu nauk humanistycznych (na podwórku kognitywisty - filozofii umysłu) jako nauki w ogóle.
*JEśli gdzieś na forum jest już watek na ten temat prosiłbym o przeniesienie dyskusji tam, lub wrzucenie tu linku do tego wątku.

**Wyjeżdżam w teren i znów nie będę miał dostępu do internetu przez 2 miesiące...w związku z czym nie będę mógł w najbliższym czasie aktywnie uczestniczyć w dyskusji (nadrobię po powrocie) ale chętnie poruszyłbym kwestie naukowości nauk humanistycznych.

Odpowiedz do tematu