OD 11.02.2011 FORUM PEŁNI WYŁĄCZNIE ROLĘ ARCHIWALNĄ. NIE JEST MOŻLIWA REJESTRACJA ANI DODAWANIE WYPOWIEDZI.
kognitywistyka.net: forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 
OD 11.02.2011 FORUM PEŁNI WYŁĄCZNIE ROLĘ ARCHIWALNĄ. NIE JEST MOŻLIWA REJESTRACJA ANI DODAWANIE WYPOWIEDZI.

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagadka Kryptopirolu
Autor Wiadomość
Jacek Podgórski

Wysłany: 2007-11-13, 00:27   Zagadka Kryptopirolu

Jest to mój pierwszy post w tym dziale, mimo że go uważnie sledze to zebrałem odwagę, aby spytać się .

Ostatnio dużo czytam na temat podłoża agresywnych zachowań u ludzi z syndromem antyspołecznego zaburzenia osobowości no i natrafiłem na pewien specyficzny enzym - Kryptopirol - przewijający się często, a nie omawiany ze względu na wątpliwy charakter jego reakcji w układzie nerwowym. To znaczy jest to enzym wchodzący w reakcje z Cynkiem i witamina B6 , przez co kumuluje i nie rozkłada wymienionych związków doprowadzając do zaburzeń pracy m.in. ciała migdałowatego i limbicznego. Moje pytanie czy ktoś może to potwierdzić, a może wie w jakie związki wchodzą Cynk i B6 (negatywne), bo moja intuicja mówi mi, iż jest to dość niezbadana aczkolwiek ciekawa sprawa. Podobnie dzieje sie w przypadku niektórych źle dawkowanych selektywnych inhibitorów MAO, ale one powodują dodatkowo upośledzenie okładu pokarmowego.

Czy ktoś wie jak ugryźć mój problem? widzę w tym wątku mozliwość dyskusji o korzeniach agresji po prostu.

Mikolaj Pawlak

Wysłany: 2007-11-17, 21:50   Re: Zagadka Kryptopirolu

Jacek Podgórski napisał/a:
Kryptopirol - przewijający się często, a nie omawiany ze względu na wątpliwy charakter jego reakcji w układzie nerwowym.

Witam,

Mozesz podac jakies materialy zrodlowe, do ktorych sie odnosisz?

Mikolaj Pawlak

Jacek Podgórski

Wysłany: 2007-12-16, 03:50   

Wrócę do tego watku jeszcze w tym tygodniu zmianke o tym zwiazku i korelacji znalazlem w dwóch miejscach a mianowicie jakimś podręczniku na google books o pielęgniarstwie i w niedawno wydanej książce Giannangelo, S.J. pt. "Psychopatologia seryjnego morderstwa", Poznań 2007, Jeżeli P To Q Wydawnictwo.
Mianowicie jest tam krótkie case study SerialKiller phenomena: 4 delikwentów - w tym słynny Arthur Shawcross link . SK, którego case study jest bardzo dokładnie przeprowadzone gdyż jest on jednym z niewielu seryjnych przebadanych tak skrupulatnie - m.in. hipnoza, eeg, rezonans magnetyczny i dokładna biochemia itd. Dzięki tym wynikom doszukano się zaskakujacych faktów dotąd nieuzasadnionych lub nieopisanych.
Gdzieś na dysku mam wzór chemiczny kryptopirolu. Jutro postaram się zeskanować fragment książki Giannagelo i wrzucić do pdf'a - opisujący te zagadnienie i poszukam linku w google books.

Mikolaj Pawlak

Wysłany: 2007-12-26, 15:11   

Jacek Podgórski napisał/a:
Jutro postaram się zeskanować fragment książki Giannagelo i wrzucić do pdf'a

no to czekamy...

pozdrawiam swiateczno-noworocznie

Mikolaj Pawlak

Jacek Podgórski

Wysłany: 2008-01-05, 16:35   

Wracam do tego wątku Mikołaju i z góry przepraszam. Trochę się opóźniam bo mam mnóstwo terminów, w załączniku spakowany scan książki. Pirole to jednopierścieniowce itp. dowiedziałem sie od biochemika z UMK, np. odmiana porfiryna, więc myślę o nawet zakończeniu tego wątku no chyba. że zmienimy jego charakter na ogolną dyskusję o korelacjach agresywnych zachowań z odpowienimi obszarami w mózgu (stanami patologocnzymi wywołanymi dysfunkcjami lub uszkodzeniami). Tak by mi odpowiadało.

P.S. Ta pieczątka na tytułowej stronie to nic takiego, ja współpracuje jako wolonatriusz z dwoma zakładami.

sk.rar
Pobierz Plik ściągnięto 1070 raz(y) 952,91 KB

Odpowiedz do tematu