kognitywistyka.net: forum
Umysł - Mózg - Sztuczna Inteligencja

Kognitywistyka - Zamknięcie forum

Slawomir Wacewicz - 2011-02-09, 21:39
Temat postu: Zamknięcie forum
Moi drodzy!

Po ładnych paru latach dyskusji, rozważań i wymiany poglądów nadszedł czas, by zwinąć żagiel. Redaktora serwisu - Marka Kasperskiego - już od dłuższego czasu pochłaniają inne obowiązki, a od niedawna także administratorzy forum poczuli, że nie są dalej w stanie poświęcać forum tyle czasu i uwagi, ile wymagałoby jego rzetelne prowadzenie.

W związku z tym zamykamy forum.

Nie od razu i nie poprzez usunięcie treści. Wszystkie obecne wątki zostaną pozostawione jako archiwum, a więc do czytania, ale bez możliwości odpowiadania i edycji. Zostawimy też kilka dni na zaległe wypowiedzi w kluczowych wątkach, podsumowania i 'mowy końcowe'.

Nie planujemy zmiany profilu lub czegoś 'w zastępstwie' forum. Obecne oblicze internetu jest inne, niż jeszcze kilka lat temu. Dużo powszechniejsze i łatwiej dostępne są narzędzia internetowe, które każdemu umożliwiają powołanie do życia podobnych inicjatyw; powstaje też sporo ciekawych inicjatyw kognitywistycznych, więc sądzimy, że wypełnienie wirtualnej przestrzeni po forum nie będzie problemem.

Wielkie dzięki wszystkim uczestnikom za wpisy, dające do myślenia analizy, pouczające nowinki, emocjonujące drobne potyczki :) i ogólnie za przygodę, jaką było uczestniczenie w forum.

Pozdrawiam
SW

Jarek Mazurek. - 2011-02-09, 22:24

Byłaby to wielka szkoda.
Może administratorzy są w stanie zimowej depresji i za miesiąc, dwa zmienią zdanie ?
A może chodzi o pieniądze (domena, hosting), mogę wziąć udział w składce ?

Leszek Nowaczyk - 2011-02-09, 23:26

Witam,

Jarku, to nie jest kwestia depresji ani kosztów.
Sławek napisał całą prawdę i tylko prawdę :-)

Na "mowy końcowe" jeszcze przyjdzie czas.

Pozdrawiam

Krzysztof Żocholl - 2011-02-09, 23:36

Dzisiaj się zarejestrowałem-mam nadzieję,że to nie przeze mnie.
Leszek Nowaczyk - 2011-02-10, 00:06

Witam,

nie.
Wszelka zbieżność jest całkowicie przypadkowa :-)

Pozdrawiam

janusz kamiński - 2011-02-10, 08:59

Drodzy

Sławku, Leszku,

cóż, nic nie trwa wiecznie, byty się kończą.
Jednakże żal, bo każdy z nas zostawił tu kawałek siebie.

Ale przejdźmy do spraw praktycznych.
Czy wszystkie wpisy i tematy pozostaną dostępne i na jak długo?
Czy będzie możliwość skopiowania interesujących wątków, lub chociażby swojego w nich udziału?
Jaki jest status praw autorskich na tym forum?
Do kogo będzie się można zwrócić o ewentualną pomoc techniczną?

Serdecznie Pozdrawiam

Janusz

Leszek Nowaczyk - 2011-02-10, 13:34

Witam,

Januszu, odpowiedź w sprawie "technikaliów" z przyjemnością zostawię Sławkowi ;-)
Jeśli zaś chodzi o prawa autorskie, to obowiązują ogólne zasady, przedstawione choćby tutaj .
Warto tam zobaczyć, co NIE podlega ochronie, bo często są z tego tytułu nieporozumienia.

Pozdrawiam

Piotr Cękiel - 2011-02-10, 18:15

Od jakiegoś czasu nie pisałem na forum, jednak w miarę regularnie starałem się go odwiedzać. Mało czasu, zapędzenie ... w dużej mierze przez Was Administratorzy ;)

Od kiedy pierwszy raz wszedłem na to forum doświadczyłem wiedzy, której nie "sprzedają" na akademiach medycznych. To stąd dowiedziałem sie co to jest kodowanie populacyjne, zacząłem zastanawiać się nad niezdefiniowanym do końca pojęciem świadomości.
Pochłonęło mnie to do tego stopnia, że zacząłem robić kurs po kursie, rozpocząłem studia podyplomowe, no i jedną nogą się już przebranżowiłem- pracuję w związku z tym w dwóch miejscach.
Szkoda mi, że nie skończyłem artykułu o szympansach, który obiecałem m. i. Sławkowi- i juz go tu nie zamieszczę :(
Jednak to tylko moja wina.

Smutno mi się zrobiło, gdy przeczytałem waszą decyzję- ale rozumiem ją.
Długo byliście nauczycielami dla wielu zarejestrowanych (i z pewnością jeszcze większej liczby niezarejestrowanych) Userów. Można tu było wymienić poglądy, zapytać się o coś i dowiedzieć się czegoś interesującego. A wszystko w sposób kuluralny, rzeczowy i miły.

Leszku i Sławku, za wszystko bardzo dziękuję.

Podziękowania składam także wszystkim forumowiczom. Tym z którymi dyskutowałem, czy spierałem się- ale także tym, których posty tylko czytałem wychwytując coś ciekawego dla siebie.

P.S.
Może jestem sentymentalny, ale łezka mi się w oku zakręciła. Jakby umarł ktoś z rodziny ...
Pozdrawiam wszystkich i życzę realizacji swoich pasji.

Leszek Nowaczyk - 2011-02-10, 20:15

Witam,

Piotrze, dzięki za miłe słowa :-)
To fajnie, że jesteś zadowolony z dokonanego "przebranżowienia".

Pozdrawiam

Slawomir Wacewicz - 2011-02-10, 21:13

Co do spraw technicznych - sam jestem ciekaw, j jak konkretnie będzie to wyglądać.
Moim zamierzeniem jest zamknięcie forum, tak aby niemożliwa była rejestracja, pisanie i edycja wątków, zaś możliwe przeglądanie. Zakładam, że opcje z panelu administracyjnego umożliwiają właśnie takie rozwiązanie. Forum pozostanie dostępne do wglądu tak długo, jak Marek zechce je trzymać na serwerze kognitywistyka.net (póki co nie mam sygnałów, żeby coś się w tej materii miało zmienić).

Jarek Mazurek. - 2011-02-10, 21:47

Ciekawe czy czytanie z działu badań będzie możliwe.

Przy okazji chciałem podziękować administratorom za utrzymywanie wysokiego poziomu forum oraz wszystkim piszącym za inspirujące wpisy, które zmusiły (zachęciły) mnie do poszerzenia i pogłębienia wiedzy z kilku dziedzin.
Za sprawą Leszka i Janusza przybyło mi kilku książek. ::))

Szkoda, to były wartościowe spotkania. ::((

Leszek Nowaczyk - 2011-02-11, 12:12

Witam,

dziękuję za wszystkie podziękowania :-)

Ja też chciałbym podziękować wszystkim, którzy gościli na Forum w ciągu kilku lat jego działania.
Zwłaszcza tym, którzy zabierali głos w dyskusjach, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Ponieważ, jak wiemy, świat jest mały, jestem przekonany, że z każdym, kto będzie kontynuował swoje kognitywistyczne zainteresowania, prędzej czy później będzie okazja ponownie się spotkać :-)

Pozdrawiam
Leszek Nowaczyk