kognitywistyka.net: forum
Umysł - Mózg - Sztuczna Inteligencja

Kognitywistyka - Otwarte Referarium Filozoficzne - kognitywistyka

Paweł Chyc - 2011-01-16, 20:23
Temat postu: Otwarte Referarium Filozoficzne - kognitywistyka
Witam serdecznie,

chroniczny brak czasu :-(, ale wygospodarowałem chwilkę żeby przekazać Wam tę wiadomość. Nie wyobrażam sobie lepszego środowiska nadającego się do podjęcia tematu 4 numeru Otwartego Referarium Filozoficznego [ORF] niż społeczność tego forum.

ORF jest wyjątkowym internetowym czasopismem filozoficznym. Podejmuje próbę ustanowienia dialogu pomiędzy dwoma skrajnymi światopoglądami teizmem i ateizmem. Co go wyróżnia to poziom dyskusji i argumentacji. Zresztą zerknijcie sami do tej pory ukazały się 3 nr dostępne bezpłatnie pod tym adresem -> ORF

W praktyce każdy numer poświęcony jest innemu zagadnieniu które jest "gryzione" zarówno z perspektywy światopoglądu teistycznego jak i ateistycznego. Najbliższy nr 4 będzie poświęcony zagadnieniom poznawczym:
ORF 4:"Ja a świat. Nauki kognitywne, neuroteologia, świadomość, qualia, język"

Temat można doprecyzować w korespondencji z redakcją ORFu

Kilka informacji technicznych:
Zasady nadsyłania manuskryptów

* Manuskrypty należy wysłać elektronicznie na adres orf@minds.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć .
* Należy podać imię, nazwisko i adres elektroniczny autora, oraz ewentualnie stronę internetową i adres, jeśli mają być one opublikowane. Jeśli adres elektroniczny jest zastrzeżony, proszę to zaznaczyć. Dopuszczalne (choć nie zalecane) jest podpisanie opublikowanego tekstu pseudonimem. W każdym przypadku Redakcja musi znać prawdziwe dane osobowe autora.
* Autorzy planujący nadesłanie manuskryptów do kolejnego zeszytu Referarium proszeni są o jak najwcześniejsze skontaktowanie się z Redakcją.
* Termin nadsyłania manuskryptów do Referarium 4 upływa 1 czerwca 2011.
* Więcej szczegółów: patrz Informacje dla autorów, tylna okładka ostatniego zeszytu.

Mam nadzieje, że idea Was zainteresowała.
Pozdrawiam.
P.