kognitywistyka.net: forum
Umysł - Mózg - Sztuczna Inteligencja

Kognitywistyka - POMOCY! Komunikacja międzygatunkowa z elementami Kognitywist

Katarzyna Kozłowska - 2010-02-27, 19:03
Temat postu: POMOCY! Komunikacja międzygatunkowa z elementami Kognitywist
Witam! Cieszę się że trafiłam na to forum i mam ogromną nadzieję że są tu ludzie o dobrym sercu którzy przejawią trochę dobrych chęci i życzliwości człowiekowi w potrzebie.
Napisałam pracę magisterską "Komunikacja międzygatunkowa z elementami Kognitywistki"
Pisałam bez prowadzenia promotora, kierowałam się własnymi założeniami i swoją wizją ujęcia owego tematu.
Niestety jest trochę poprawek do naniesienia a ja już nie mam dostępu do biblioteki :( a swoją miejską już przeryłam konkretnie...
Jeśli ktoś z forumowiczów byłby gotów mi pomóc to będę wdzięczna z całego serca.

Mam pewne zagadnienia do rozwinięcia :

1.Komunikacja międzygatunkowa(próba analizy kognitywnej) w tym - ogólna teoria komunikacji - badania nad komunikacją międzygatunkową, elementy kognitywistyki.

2.Podstawy komunikacji międzygatunkowej, główne elementy, cechy wspólne, bariery komunikacyjne.
- Komunikacja interkulturowa (bariery) tutaj promo wspomniał coś o Griffinie.

3.Komunikacja wewnątrzgatunkowa zwierząt, dobór naturalny, analiza zachowań zwierząt, element świadomościowy, refleksyjność, przywództwo, prymat w stadzie, czy na innym poziomie istnieje komunikacja.

4.Kognitywna teoria komunikacji (biochemia mózgu)
- analiza teorii, istota komunikacji
- z myśli człowieka na myśl zwierząt

5.Przykłady komunikacji międzygatunkowej (różne gatunki - na jakim poziomie zachodzi komunikacja?) ...tutaj przykłady juz oczywiście mam zawarte w treści pracy więc zależy mi na naprowadzeniu właśnie jak umiejętnie opisać na jakim poziomie zachodzi ta komunikacja.

Niestety zdaję sobie sprawę iż Kognitywistyka jest wciąż młodą dziedziną nauki, i w PL większość materiałów jest po angielsku, nie mniej jednak jestem pełna nadziei iż pomożecie mi ogarnąć tych kilka zagadnień. W razie co mogę podać szczegółowo tematy poszczególnych rozdziałów mojej pracy w wiadomości prv.
Będę wdzięczna za każdą pomoc
Kath.

Slawomir Wacewicz - 2010-02-27, 22:19

Przede wszystkim Regulamin naszego Forum jest nieugięty w kwestii nazwy użytkownika - musi to być imię i nazwisko (i najlepiej alfabetem, nie kodem szesnastkowym).

Po drugie, musiałabyś sprecyzować, w jaki sposób użytkownicy mogliby pomóc. Przedyskutować pewne treści, zasugerować literaturę - OK. Ale generalnie szukanie i docieranie do źródeł oraz samo pisanie pracy jest obowiązkiem piszącego...