kognitywistyka.net: forum
Umysł - Mózg - Sztuczna Inteligencja

Neuronauki - Warsztaty z neuroobrazowania - SWPS

Błażej Bączkowski - 2008-08-10, 11:20
Temat postu: Warsztaty z neuroobrazowania - SWPS
Witam

Zainteresowały mnie warsztaty organizowane przez SWPS. Przeglądałem plan tych 2 dni, z ktorych sklada sie ten warsztat, ale to dla mnie za mało informacji.

kase trzeba wylozyc, wiec moze ktos z tego forum byl na takich warsztatach albo cos o nich słyszał i mogłby sie podzielic, zeby miec lepszy obraz tego przedsiewzięcia??

szukałem jakiś opinii na necie ale jakos nic z tego nie wyszlo.

Maria Borkowska - 2008-08-10, 18:13

To czy warsztaty będą Ci odpowiadać, zależy od tego czego od nich oczekujesz. Ja oczekiwałam wprowadzenia w praktyczne techniki opracowywania danych z neuroobrazowania metodami MRI i fMRI i mogę powiedzieć, że warsztaty spełniły moje oczekiwania pod tym względem. Na zajęciach jest bardzo dużo ćwiczeń praktycznych, poza tym po kursie będziesz dużo lepiej orientował się w metodologii badań nad mózgiem, co jest przydatne w ocenie badań, jakich wyniki docierają do nas z różnych źródeł.
Jeśli chodzi o mnie, to jestem na "tak"
Teraz oddaję głos innym :)

Błażej Bączkowski - 2008-08-10, 23:07

ok,
a czy po zakończeniu warsztatów otrzymuje sie jakies potwierdzenie uczestnictwa??

Maria Borkowska - 2008-08-10, 23:59

Tak dostajesz stosowny papier, na którym stoi, że byłeś uczestnikiem warsztatów i chyba nawet jest napisane co obejmował program.
Mikolaj Pawlak - 2008-08-19, 08:08

Maria Borkowska napisał/a:
To czy warsztaty będą Ci odpowiadać, zależy od tego czego od nich oczekujesz. Ja oczekiwałam wprowadzenia w praktyczne techniki opracowywania danych z neuroobrazowania metodami MRI i fMRI i mogę powiedzieć, że warsztaty spełniły moje oczekiwania pod tym względem. Na zajęciach jest bardzo dużo ćwiczeń praktycznych, poza tym po kursie będziesz dużo lepiej orientował się w metodologii badań nad mózgiem, co jest przydatne w ocenie badań, jakich wyniki docierają do nas z różnych źródeł.
Jeśli chodzi o mnie, to jestem na "tak"
Teraz oddaję głos innym :)

Mozesz napisac cos wiecej? np. obslugi jakiego oprogramowania sie nauczylas? Jak dlugo trwa kurs i jaka jest proporcja godzinowa miedzy praca z danymi i wprowadzeniem teoretycznym?

Maria Borkowska - 2008-08-21, 19:27

Mikolaj Pawlak napisał/a:

Mozesz napisac cos wiecej? np. obslugi jakiego oprogramowania sie nauczylas? Jak dlugo trwa kurs i jaka jest proporcja godzinowa miedzy praca z danymi i wprowadzeniem teoretycznym?

Poczułam się jak na egzaminie :)

Uczyliśmy się programów MatLab, SPM, MriCro.
Kurs trwał około 10 godzin rozłożonych na dwa dni.
Proporcja pomiędzy wprowadzeniem teoretycznym a ćwiczeniami praktycznymi = 2 godziny teorii na 8 praktyki.

Artur Marchewka - 2008-12-04, 19:06

Witam serdecznie,
W miniony weekend odbyły się po raz pierwszy Warsztaty neuroobrazowanie cz. 2. W czasie kursu uczestnicy samodzielnie stworzyli cztery schematy eksperymentalne (Arytmetyka, Liczby, Palce, Twarze) następnie przeprowadzili sześć badań funkcjonalnych na terenie szpitala Bródnowskiego.
Zdjęcia do obejrzenia pod adresem poniżej :
http://picasaweb.google.pl/neuroobrazowanie.pl
Programy zostały napisane w Presentation w Pobieralnia znajdziecie dane pochodzące z poszczególnych eksperymentów oraz opis schematów wraz z kodem Presentation.
http://www.neuroobrazowanie.pl/pobieralnia
Zachęcamy do samodzielnych analiz i przesyłania wyników. W miarę możliwości czasowych uczestnicy ostatniej edycji warsztatów będą zamieszczać na neuroobrazowanie.pl postery z szerszym opisem badań.
Kolejna edycja warsztatów cz.1 oraz cz.2 planowana jest na kwiecień 2009 roku, osoby zainteresowane proszę o kontakt a.marchewka@nencki.gov.pl
Uczestników kursu zapraszamy do wypowiedzi i dyskusji warsztatów na forum kognitywistyka.net
http://www.kognitywistyka...topic.php?t=248
pozdrawiam, am