kognitywistyka.net: forum
Umysł - Mózg - Sztuczna Inteligencja

Sprawy techniczne - Sprawa loginów

Paweł Piątkowski - 2008-01-09, 15:48
Temat postu: Sprawa loginów
Witam
Chciałem złożyć wniosek racjonalizatorski :) Proponuję, żeby w formularzu rejestracyjnym, obok pola Nazwa użytkownika, znalazła się informacja: "Podaj swoje imię i nazwisko, *nie* pseudonim".
Powinno pomóc :)

Jarek Mazurek. - 2008-01-09, 19:01

Bardzo ciekawe, że aż tylu użytkowników podczas rejestracji wpisuje tylko pseudonim artystyczny. Ja również przed zarejestrowaniem przeczytałem regulamin forum ale chyba uznałem że chodzi o podanie prawdziwych danych a nie dokładnych danych.
Nie jestem też pewien czy wtedy info o imieniu i nazwisku było rażąco czerwone.

Slawomir Wacewicz - 2008-01-09, 20:56

Hmmm no umieściłem odpowiednią informację w takim miejscu, w jakim się dało z panelu admina (bez ingerencji w skrypt forum). Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Pozdrawiam

PS: Chyba byłem zbytnim optymistą, stworzone przeze mnie pole wcale nie pokazywało się podczas rejestracji. Tak więc pozostaje tylko ingerencja w skrypt lub zamówienie odpowiedniego moda.

Paweł Piątkowski - 2008-01-10, 10:33

Podrzuć Sławku plik z formularzem rejestracyjnym, w pięć minut będzie gotowa poprawka :D
Magdalena Adamska - 2008-01-10, 22:23

Jarek Mazurek napisał/a:
... uznałem że chodzi o podanie prawdziwych danych a nie dokładnych danych.
Nie jestem też pewien czy wtedy info o imieniu i nazwisku było rażąco czerwone.

a czy niniejszym ta baza jest zarejestrowana zgodnie z wymogami ustawy o ochronie danych osobowych?

tak tylko pytam, bo pewnie oczywiście jest...

Jacek Podgórski - 2008-01-10, 22:42

No tak, proszę zapoznać się dobrze z ustawą o ochronie danych osobowych (ogłoszonym i ujednoliconym tekstem) - konkretnie Artykułem 4. No i proszę zważyć na fakt, po co zgłasza się i w jakim celu bazę do GIODO?
Problemu nie ma.

Jarek Mazurek. - 2008-01-11, 07:49

Też miałem taką wątpliwość przy okazji dyskusji o rejestracji z imienia i nazwiska ale sprawdziłem w ustawie i jest OK.
art. 43 ust. 1 pkt 11 ustawy o ochronie danych osobowych.