kognitywistyka.net: forum
Umysł - Mózg - Sztuczna Inteligencja

Kognitywistyka - Szukam wiadomości

kasiapysia - 2007-08-02, 10:17
Temat postu: Szukam wiadomości
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum :)
Chciałabym prosić o pomoc. Poszukuje wszelkich wiadomości, materiałów na temat : „koncepcji kognitywno – behawioralnej „. Interesuje mnie ta koncepcja pod kontem resocjalizacji.
Studiuje pedagogikę na 2 roku.
Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam
:D

Marek_Pietraszczyk - 2007-08-03, 13:03

Droga kasiapysia :)

Ja się osobiście cieszę że wzrasta w środowisku edukatorów zainteresowanie CS. To, o co pytasz, jak przypuszczam jest znane w psychoterapii jako podejście poznawczo behawioralne, które nie jest do końca tym, co byłoby w centrum zainteresowania tego forum. Co z czystymi implikacjami nauk kognitywnych w naukach pedagogicznych ? Z pewnością takie istnieją i są pożądane. Ja nie jestem ekspertem od resocjalizacji, ale wydaje mi się że to podejście (cs) nie zostało jeszcze dobrze opisane, więc Ty możesz być pierwsza. Polecam tobie stronę Mind, Brain, and Education ( http://www.blackwell-synergy.com/loi/MBE ) – organizacji która skupia specjalistów z różnych dyscyplin (cs) po to, żeby podnosić poziom edukacji. Znajdziesz tam bardzo dobre artykuły, które wprowadzą Ciebie w temat od początku.

Poza tym było by mi miło, gdybyś zechciała przedstawić się z imienia i nazwiska, tak jak wszyscy użytkownicy forum :)

PS: ostatnio widziałem Leszka w telewizji polskiej, wyglądał zupełnie jak na avatarze !

Leszek Nowaczyk - 2007-08-19, 12:38

Witam,

Marek Pietraszczyk napisał/a:
ostatnio widziałem Leszka w telewizji polskiej, wyglądał zupełnie jak na avatarze !

właśnie wróciłem z dość daleka z dłuuugiego urlopu i nie wiem, co pokazywała nasza TV, ale jeśli Marek pisząc o Leszku miał mnie na myśli, to stanowczo dementuję, nawet w telewizji nie wyglądam tak jak na avatarze, więc to jednak chyba nie byłem ja :-)

Pozdrawiam